Úvod » O mně

O mně

Jsem rád , že Vás mohu přivítat na mých webových stránkách a galerii fotografií.

Mé první bližší setkání s fotkou se datuje do mého ještě náctiletého mládí. S tím je spojeno i experimentování při pořizování fotografií s první kvalitnější zrcadlovkou a následné vyvolávání v improvizované fotokomoře, kterou jsem tehdy přestavěl z koupelny rodičů…

K fotografování jsem se vrátil asi před 15 lety s nástupem digitální foto techniky a s pořízením digitálního aparátu - později kvalitní digitální zrcadlovky i filmové zrcadlovky zn. Canon.

Kromě fotografování jsem začal o fotografii více přemýšlet, blíže ji studovat, ať sám pročítáním různé literatury,fotografických článků, knih od známých autorů a fotografů, ale také absolvováním různých seminářů, foto-škol atd.

Později jsem se rozhodl pro studium fotografie, na „Pražské fotografické škole“ ,která má čtyřicetiletou tradici a kterou vystudovali naši přední fotografové. Přednáší a přednášeli na ní významné osobnosti našeho fotografického a uměleckého života jako byl např.prof.Ján Šmok a zakladatel PFŠ Dr. Ing. Václav Vlášek, CSc. Fotografickou školu jsem úspěšně absolvoval v oboru užité a umělecké fotografie.

Fotografování je pro mě hlavně koníčkem a za pomocí profesionální techniky pro Vás nafotím zakázku dle Vašeho přání ….

Jan Juračka